«Антикорупційний спецназ» України спорядить НАТО

Брюссель – В союзі НАТО обговорили українську корупцію, зокрема, в сфері національної безпеки та оборони. На засіданні спільної робочої групи Україна-НАТО, голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник поділився інформацією та звернувся з проханням до держав альянсу обладнати й навчити його елітний підрозділ, так званий «антикорупційний спецназ».

У Північноатлантичному союзі переконані: друга війна України – це війна з корупцією. Багаторічні розкрадання, олігархічна система управління та корупція відкинули за межу бідності понад 15 мільйонів українців, а більше шістдесяти відсотків економіки України перебуває «у тіні», – констатують фахівці.

Впоратися з цими проблемами покликане, зокрема, новостворене Національне антикорупційне бюро, яким керує Артем Ситник. Відвідавши штаб-квартиру НАТО, він пояснює, що поінформував країни-союзниці щодо ситуації та планів, а також попросив допомогти обладнанням і досвідом для його елітного підрозділу – так званого «антикорупційного спецназу».

«У нас є тісна співпраця з міноборони щодо надання нам зброї, боєприпасів та полігонної форми. Але що стосується саме «спецназу», то у міністерства немає можливості нам надати нелетальне обладнання. Це каски, бронежилети, літня й зимова форми, берці й інше обладнання для сприяння виконання наших функцій», – каже Артем Ситник, додаючи, що після того, як НАТО допоможе обладнанням, «спецназ» мають намір також «підключити до натовських навчальних програм.

Відсутність прокурорів гальмує антикорупційні розслідування

Держави НАТО зобов’язуються обмінюватися інформацією з Україною, адже там усвідомлюють, що боротися з корупцією у вищих ешелонах влади, насамперед, із розкраданням бюджетних коштів, – це крайня необхідність. Втім, велетенські обсяги цієї проблеми Артема Ситника не лякають, бо, каже він, «не поборовши корупції, буде ще страшніше».

«Якщо ми з корупцією протягом року-півтора нічого не зробимо, то в державі буде хаос, який може зачепити кожного, в тому числі й мене. Потрібно згуртуватись і щось робити, до того ж, робити дуже швидко», – каже Ситник.

І хоча для початку розслідувань випадків корупції в широких масштабах та серед високих чиновників у його майже сформованої команди детективів вже є все необхідне, розпочати роботу вони не можуть через відсутність процесуального керівництва, тобто, антикорупційної прокуратури.

Водночас, за затримку створення цього органу, власне й покарати нікого, бо, як виявляється, точної дати початку роботи Національного антикорупційного бюро, в законі про його створення вказано не було.