Артем Ситник: Ми не зможемо протистояти системі лише вдвох з антикорупційним прокурором

Штат детективів, який ми повинні сформувати для ефективної роботи, нараховує 240 осіб. До того, як був призначений Антикорупційний прокурор, я не міг цього зробити, тому що люди свою роботу не змогли б виконувати, а зарплата старшого детектива коливається в районі 30-35 тис. грн і виникало б питання – за що їм платимо?

Антикорупційну прокуратуру теж потрібно сформувати, тому разом із призначенням детективів паралельно йде конкурс з призначення прокурорів. Я думаю, що система незабаром почне ефективно працювати і ніхто не запитуватиме про те, що ми неефективно витрачаємо бюджетні гроші і не виконуємо свої обов’язки, – пояснив Артем Ситник.

Скільки часу знадобиться для формування Антикорупційної прокуратури та штату детективів?

23 січня – другий етап тестування (антикорупційних прокурорів – ред). 10 лютого вони вже повинні приступати до роботи. Старших детективів ми призначимо наприкінці січня, я думаю, того ресурсу прокурорів, який є, вистачить. Решту детективів ми призначимо в перших числах лютого і вийдемо на 90% готовність. Залишиться кілька посад – якщо говорити, наприклад, про формування управління спецоперацій – воно не прив’язане до прокурора і формується на повну потужність – зараз передається бронетехніка, озброєння. У нас вже на 60% сформовано відділ, який займатиметься забезпеченням безпеки учасників процесу – працівників прокуратури. Є у нас і оперативно-технічне управління, там свої нюанси, ми його сформували на 60-70%, тому, коли призначення Антикорупційного прокурора стало реальністю, ми завершуємо укомплектовувати штат.

Антикорупційне бюро – дуже складний автономний механізм, якого потребує Україна – ми не залежимо ні від поліції, ні від СБУ. Коли ми презентували свою роботу, американці говорили: для того, щоб провести цей процес, їм знадобилося б три роки.

В американців інша правова система, ми звідти взяли тільки процесуальні угоди – між стороною захисту та обвинувачення, але в Антикорупційного бюро можливість застосування цього інституту обмежена.

До нас прийшли нові люди – вони отримали свій шанс щось змінити в цій країні. Це старт, всі чекають результату, але не розуміють, що цей інститут потрібно побудувати, адже просто так удвох (з Антикорупційним прокурором) ми не зможемо протистояти системі. Для того, щоб сформувати команду, потрібен час», – підсумував директор Антикорупційного бюро.