А.Ситник: Ми готові почати працювати і з наявними ресурсами

«Уряд закладає у бюджеті на 2016 рік для Бюро такий розмір фінансування, якого вистачить лише на заробітну плату. Це не дасть нам можливості повністю сформувати Бюро в матеріальному плані, забезпечити ІТ-структуру, укомплектувати оперативне-технічне управління спеціальною апаратурою. Втім, все ж ми готові почати працювати і з наявними ресурсами», - заявив в ефірі радіо «Свобода» директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

За його словами, чим ближче запуск повноцінної роботи Бюро, тим складніше приймати навіть невеликі технічні зміни до законодавства, спрямовані на забезпечення ефективної роботи НАБУ. Так, у четвер парламент не проголосував за законопроект, що дозволив би набрати підрозділ офіцерів під прикриттям на закритому конкурсі.

«Сформувати підрозділ офіцерів, які працюватимуть під прикриттям, через відкритий конкурс, коли їхні обличчя та прізвища будуть відомі широкому колу громадськості, просто неможливо», - впевнений директор НАБУ.

Відповідаючи на питання щодо пріоритетів роботи Бюро, А.Ситник розповів про створення окремого підрозділу детективів, який займатиметься корупційними розслідуваннями, вчиненими виключно суддями.

«Низький рівень довіри у судах та винесення суддями неправомірних рішень – це ті чинники, які ставлять боротьбу з корупцією під сумнів. Суспільство чекає справедливих вироків, а не лише резонансних справ. Тому судді – один із наших основних пріоритетів», - наголосив директор Бюро.