Чим швидшим буде покарання за скоєний злочин, тим ефективнішою буде превенція – детектив НАБУ

«Національному бюро вдалося похитнути «касту недоторканих», проте далеко не остання роль у притягненні до відповідальності корумпованих посадовців належить саме суду», — зазначив старший детектив Національного антикорупційного бюро України Тарас Філоненко під час зустрічі зі студентами юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка 18 жовтня.На його переконання, чим швидшим буде покарання за скоєний корупційний злочин, тим ефективнішою буде превенція.

«Вкрай важливо, щоб справи в судах розглядалися оперативно. Можливо, в Україні це відбуватиметься довше, ніж, наприклад, зараз відбувається в США, але аж ніяк не 5 років! Ми з нетерпінням очікуємо на створення в Україні Вищого антикорупційного суду, який завершить формування антикорупційних органів та поставить крапку у справах від НАБУ і САП», — зазначив Тарас Філоненко.

Про основні напрями діяльності Ради громадського контролю при НАБУ, зокрема, контроль за ефективністю роботи відомства, участь у засіданнях конкурсних і дисциплінарних комісій, розповіла студентам член РГК, адвокат Злата Симоненко.

«Ще один напрям нашої діяльності — підготовка експертиз проблемних питань роботи Національного бюро та РГК, забезпечення їх громадського обговорення та підготовка пропозицій щодо їх вирішення», — додала вона.

Також спікери розповіли про особливості конкурсного відбору на посади детективів НАБУ, цікаві факти розкриття та знищення складних корупційних схем.