Cправу двох співробітників СБУ, викритих на хабарі у 50 тис. дол. США, скеровано до суду

30 червня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно двох співробітників Служби безпеки України за ознаками вчинення ними кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 368 та  ч.3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).

Цього ж дня обвинувальний акт скеровано до суду.  Матеріали досудового розслідування обвинуваченим та їхнім захисникам відкрито для ознайомлення 16 червня. 

Як встановило слідство, підозрювані — начальник сектору відділу контрзахисту економіки (підполковник) одного з обласних управлінь СБУ та заступник начальника відділу цього ж управління (майор), — діючи за попередньою змовою з групою осіб вимагали та одержали від суб’єктів господарювання неправомірну вигоду у розмірі 50 тис. дол. США за нездійснення тиску на їхній бізнес. Детективи НАБУ задокументували факт отримання через посередника половини від цієї суми від керівників двох комерційних підприємств.

Розслідування за наведеними фактами детективи Бюро розпочали на початку січня 2017 року. 15 березня співробітників СБУ викрито «на гарячому». 16 березня їм повідомлено про підозру.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.