«Цукрова справа»: обвинувальний акт стосовно ще одного учасника схеми скеровано до суду

НАБУ та САП закінчили розслідування стосовно ще одного учасника корупційної схеми розкрадання цукру-піску Державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд» на суму 211,65 млн грн. 19 серпня 2021 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт, складений детективами Національного бюро, до суду.

Дії обвинуваченого керівника приватного підприємства, який виступав у ролі пособника злочинної діяльності кваліфіковані за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). Впродовж майже чотирьох років — з грудня 2016 року — він переховувався від слідства і перебував у розшуку. У жовтні 2020 року особу затримано, і відкрито матеріали слідства для ознайомлення.

За даними слідства, керівник приватного підприємства спільно з колишнім заступником прокурора Київської області, експосадовцем Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області та ще одним керівником одного з суб’єктів господарювання організували у період із липня 2015 року по лютий 2016 року корупційну схему з розкрадання цукру Державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд» на суму 211,65 млн грн, який зберігався на складах у Черкаській області.

Справу стосовно решти співучасників злочину — колишнього заступника прокурора Київської області, експосадовця Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області і керівника одного з суб’єктів господарювання — НАБУ і САП скерували до суду ще у серпні 2017 року. Наразі справа на розгляді у ВАКС.

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.