Депутата-хабарника сільради у Васильківському районі взято під варту

15 червня Солом’янським районним судом міста Києва за клопотанням детективів Національного антикорупційного бюро України, погодженим із прокурорами САП, було обрано запобіжний захід для депутата сільської ради одного з населених пунктів Васильківського району Київської області, підозрюваного в отриманні хабара у розмірі 300 тис. євро та 10 тис. доларів США (ч.4 ст. 368 КК України).


Підозрюваного арештували терміном на 60 днів з можливістю внесення застави в розмірі 8,5 млн. гривень.

Нагадуємо, 1 червня НАБУ разом із прокурорами САП та працівниками СБУ викрили та затримали двох посадових осіб сільської ради одного з населених пунктів Васильківського району Київської області. Голова та депутат сільської ради вимагали та отримали неправомірну вигоду у розмірі 300 тис. євро та 10 тис. доларів США (загалом близько 8 млн 650 тис. грн) за надання в оренду земельних ділянок загальною площею 26 га. 

Голову сільради було взято під варту 3 червня 2016 року з альтернативою внесення застави у розмірі 8,2 млн грн. Розгляд клопотання щодо обрання запобіжного заходу щодо його колеги-депутата тоді не відбувся через скарги останнього на погане самопочуття.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Якщо провину підозрюваних буде доведено в суді, їм загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.