Детективи НАБУ поділилися досвідом здійснення слідчих дій зі студентами Літньої школи Criminal Justice in Action

Про особливості здійснення слідчих дій (обшуків), а також складнощі досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо топ-корупції розповіли детективи НАБУ студентам юридичних ВНЗ України. З 21 по 27 липня поблизу міста Дніпро відбулася літня школа Criminal Justice in Action.

Детективи НАБУ Тарас та Руслан разом з прокурором САП Ігорем були тім-лідерами трьох команд учасників та брали участь у панельних дискусіях з ключових питань кримінального процесу.

"Більшість учасників зрозуміла, що робота детектива є непростою, але водночас надзвичайно цікавою і драйвовою. Найбільше питань від студентів стосувалося проходження конкурсу на посади детективів НАБУ. Завдяки таким проектам переконуєшся, що серед нашої молоді є світлі голови, сучасні, мотивовані до навчання молоді люди. Якщо вони долучаться до української системи кримінальної юстиції, то незабаром змінять країну на краще”, - зазначив детектив Тарас.

Всі заходи Школи проводилися англійською мовою. Після інтерактивних презентацій експертів студенти мали змогу спробувати себе як різні учасники кримінального процесу: брали участь у розслідуванні та судовому розгляді кримінальної справи.

Так, тренери школи запропонували майбутнім правникам спробувати себе у ролі детектива, для цього й вигадали кейс, який потрібно розслідувати.

За фабулою народний депутат запропонував неправомірну вигоду заступнику міністра за вплив на виділення коштів для ремонту доріг у виборчому окрузі члена парламенту. Студенти пройшли шлях детектива: надходження інформації про можливий злочин, планування розслідування, обшук, застосування запобіжного заходу.

“Хоча кейс і був вигаданим, проте обставини справи і хід розслідування моделювалися з урахуванням чинного законодавства та реальних прикладів з досвіду детективів НАБУ”, - додав детектив Руслан.

Школу було організовано неурядовою організацією State Watch за підтримки відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Організатори мали на меті заохотити молодих правників йти працювати до органів правопорядку, а також розповісти їм про американський досвід функціонування системи кримінальної юстиції. Крім представників НАБУ, тренерами школи виступили успішні правники, члени РГК НАБУ, судді, прокурори, агент ФБР.