Детективи НАБУ – тренери літньої школи з кримінальної юстиції

Детективи Національного бюро  разом із прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, суддею Вищого антикорупційного суду, правниками та експрокурорами США поділилися власним досвідом розслідувань із 39 студентами літньої школи Criminal Justice in Action.
Впродовж п’яти днів слухачі, зокрема, переймали досвід детективів щодо кваліфікації злочину, складання плану розслідування, опановували тонкощі проведення обшуків та аргументації обрання запобіжного заходу.

«Всі учасники дуже вмотивовані — вважаю, що саме така молодь повинна працювати в НАБУ. Запевняють нас, що їх не лякають ні паперова робота, ні важка слідча й оперативна діяльність», — поділився своїми враженнями детектив НАБУ Руслан, який вже вдруге виступає в ролі тренера літньої школи.

В учасників була нагода спробувати себе в ролі детективів, яким, нібито, випало розслідувати справу про можливі зловживання в оборонній сфері. За легендою, головний інженер міністерства оборони прийняв на баланс оптичні приціли нічного бачення без проведення експертизи на встановлення їх відповідності. Як з’ясувалось пізніше, товар загальною вартістю 58 млн грн був неналежної якості, а технічні характеристики прицілів були суттєво занижені. Студенти виконували роль детектива на шляху від надходження інформації про можливий злочин, планування розслідування, проведення експертизи, здійснення обшуку до обрання запобіжного заходу.

«Мене вразили готовність та здатність учасників вирішувати складні практичні завдання в умовах обмеженого часу. Обшук став одним із найцікавіших. Майбутні правники переконались, що проведення цієї слідчої дії є не таким легким, як може здаватись на перший погляд, та потребує ретельної підготовки», — зазначила детектив НАБУ Вікторія, тренерка школи.

Школу організовано вдруге неурядовою організацією State Watch за підтримки Посольства США в Україні. Захід відбувся впродовж 20-26 липня 2019 року.