Діалог про корупцію у парку — у Києві вдруге відбувся «ДумкоFest»

Не миритися з корупцією та долучатися до боротьби з нею закликали громадян представники Національного бюро, міжнародних організацій, громадські активісти та журналісти під час фестивалю думок «ДумкоFest», що відбувся 14 вересня 2019 року у парку ім. Т. Шевченка у Києві.

«Ми добре усвідомлюємо, що боротьба з корупцією — це не лише викриття та посадки корупціонерів, а й виховання гідних людей, які свідомо оминатимуть корупційний шлях. Завдяки таким відкритим майданчикам, як ДумкоFest, ми намагаємося будувати діалог з людьми, пояснювати, що корупція стосується кожного», — зазначив Артем Ситник, Директор Національного бюро

Фестиваль думок в Україні проводиться вдруге. Цьогоріч його організовано Національним бюро спільно з Bihus.info за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.

«Антикорупційну систему слід будувати на довірі людей. Без цієї довіри нічого не можна зробити, ні в системі правоохоронних органів, ні в суспільстві. ДумкоFest має на меті побудувати діалог між людьми з різними поглядами та переконаннями. Слід більше говорити про те, що об’єднує українське суспільство, і що можна зробити спільними зусиллями», — зазначила Еляна Концевічуте, старший радник з боротьби з корупцією Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.

Під час «ДумкоFest» відвідувачі могли взяти участь у дискусіях, присвячених проблематиці корупції в сферах освіти та житлово-комунальних послуг, покращити навички комунікації з правоохоронними органами, отримати корисні поради з захисту власних прав. Загалом своїм досвідом та думками впродовж 8 годин поділились 38 спікерів, 29 громадських організацій презентували свою діяльність.

Після завершення офіційної частини фестивалю на гостей заходу чекали перфоманси від громадської організації «Точка дотику» та театру-студії імпровізації «Чорний квадрат», а також антикорупційний стендап від Антона Тимошенка.

Більше світлин у вищій якості за посиланням — https://flic.kr/s/aHsmGWwHqo

ДумкоFest — це перший відкритий майданчик, де кожен може висловити власну думку, поглибити свої знання та критично оцінити перебіг антикорупційної реформи в Україні. Фестиваль організований по аналогії зі скандинавським форматом «фестивалю думок» (інша назва «фестиваль демократії»). Більше інформації про програму та учасників заходу, а також відео-запис дискусій фестивалю можливо знайти на сайті dumkofest.org