До суду скеровано обвинувальний акт щодо судді-втікача

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області Юхимука Р.С., який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст.368 (одержання неправомірної вигоди (хабаря) службовою особою, яка займає відповідальне становище), ч.2 ст.375 (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення), ч.3 ст.358 (підроблення документів) та ч.1 ст.263 КК України (зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу).

У разі визнання судом Юхимука Р.С. винним у скоєнні злочину, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування за даними фактами було завершено детективами Національного антикорупційного бюро України наприкінці червня 2016 року.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, у грудні 2015 року детективами НАБУ суддю Юхимука Р.С. та його співучасника одними з перших від моменту початку роботи детективів Бюро (після призначення керівника САП) було викрито під час отримання хабаря. Однак, на той час служитель феміди скористався імунітетом та виїхав за межі території України. За даними слідства суддя-втікач на даний час перебуває у Російській Федерації. У травні 2016 року Верховна Рада надала дозвіл на зняття з Юхимука Р.С. суддівської недоторканості, того ж місяця його було оголошено у міжнародний розшук українським бюро Інтерполу. Разом з тим за рішенням суду подальше розслідування та судовий розгляд за даними фактами може відбуватися за фізичної відсутності  обвинувачуваного.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.