Досудове розслідування у справі старшого слідчого ГПУ, який привласнив пальне сільради, завершене

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою старшого слідчого з особливо важливих справ Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України завершене. 25 січня його ознайомлено з обвинувальним актом. Найближчим часом обвинувачення буде скероване до суду.

Підозрюваному інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

В разі визнання винуватості особи, їй загрожує покарання у вигляді обмеження волі строком до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк із неможливістю обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як встановили детективи НАБУ, старший слідчий ГПУ, користуючись відсутністю очевидців та зловживаючи своїм службовим становищем, під час виконання професійних обов’язків – проведення обшуку у домоволодінні голови однієї з сільських рад Черкаської області, підозрюваного в одержанні майже 5 млн грн хабара, заволодів майном сільської ради – талонами на пальне (усього на 330 літрів бензину марки А-92). Ці талони правоохоронець в подальшому неодноразово використовував для власних потреб та членів родини.

Нагадуємо, що досудове розслідування за даними фактами детективи Національного антикорупційного бюро України розпочали 1 вересня.

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Публікації за темою: https://goo.gl/VDFslz