Досудове розслідування за фактом розтрати майна НАК «Украгролізинг» скеровано до суду

Детективами Національного антикорупційного бюро України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати та заволодіння майном Національної акціонерної компанії «Украгролізинг» у розмірі 114 928 890,21 грн. шляхом зловживання службовим становищем головою правління компанії. 

16 червня 2016 року детективами НАБУ за дорученням прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підозрюваних було повідомлено про завершення досудового розслідування та надання доступу до його матеріалів. Сторона захисту ознайомилася з матеріалами досудового розслідування, відтак, 2 липня обвинувальний акт було скеровано до Печерського районного суду м. Києва. Наразі суддя має визначити дату першого засідання з розгляду справи.

 

Голова правління НАК «Украгролізинг» Микола Шпак обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України, а його батько, Василь Шпак, який є організатором корупційної схеми, – за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК України.

 

Під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні було з’ясовано, що протягом 2009-2011 років за настановою В.Шпака та вказівкою М.Шпака співробітники компанії «Украгролізинг» уклали з ВАТ «Брацлав» 7 договорів поставки (закупівлі товарів за державні кошти) сільськогосподарського обладнання. Частина обладнання дійсно поставлялася на потреби підприємств-лізингоотримувачів, а частина – фіктивно для надання законності безтоварним операціям та незаконній розтраті бюджетних коштів.

 

У подальшому група осіб, не встановлених досудовим слідством, виготовила фінансово-господарські документи щодо передачі сільськогосподарського обладнання у фінансовий лізинг від НАК «Украгролізинг» до ТОВ «Новий двір». Фактично обладнання не передавалося, а сплачені за нього на рахунки ВАТ «Брацлав» бюджетні кошти були перераховані на рахунки підконтрольних організаторам корупційної схеми підприємств.

 

Нагадуємо, матеріали даного кримінального провадження були передані до НАБУ з Генеральної прокуратури України 13 травня 2016 року.

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.