Друга спроба підкупу голови Фонду держмайна: скеровано до суду

НАБУ і САП закінчили розслідування за фактом надання 800 тис. дол. США неправомірної вигоди голові Фонду державного майна України (далі — ФДМУ). 26 лютого 2021 року прокурори скерували до суду складений детективами обвинувальний акт стосовно особи, що намагалася підкупити посадовця. Дії обвинуваченого кваліфіковані за ч.4 ст.369 («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі») КК України.

За даними слідства, обвинувачений планував надати голові Фонду держмайна неправомірну вигоду у розмірі 800 тис. дол. США, з яких:

  • 200 тис. дол. США — за пролонгацію дії договору між приватним підприємством та одним із акціонерних товариств із часткою державної власності, що перебуває у віданні ФДМУ;
  • 500 тис. дол. США — за призначення на посаду голови правління того ж акціонерного товариства;
  • 100 тис. дол. США — за призначення на посаду голови правління ще одного акціонерного товариства з часткою державної власності, що перебуває у віданні ФДМУ.

Розслідування вказаних фактів детективи НАБУ здійснювали з червня 2020 року.

Особу викрили 9 липня 2020 року «на гарячому» та затримали одразу після передачі нею першої частини неправомірної вигоди у 200 тис. дол. США. 10 липня їй повідомили про підозру.

30 листопада 2020 року у справі відкрили матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду для ознайомлення сторони захисту.

Нагадуємо, загалом НАБУ та САП викрили три спроби підкупу голови ФДМУ. Обвинувальний акт стосовно двох осіб, які запропонували голові ФДМУ 5 млн дол. США в обмін на призначення на посаду директора ПАТ «Одеський припортовий завод» наперед визначеної особи, скеровано до суду у червні 2020 року. У грудні 2020 року детективи задокументували нову спробу підкупу голови ФДМУ: колишній посадовець АТ «Миколаївобленерго» (70% акцій належать державі) мав намір надати 100 тис. дол. США за працевлаштування на посаду керівника цього ж підприємства (входить до сфери управління ФДМУ). За цим епізодом слідство триває.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.