Директор Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський зустрівся зі студентами Правничого коледжу Університету

1 грудня 2016 року з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією, який світ відзначає 9 грудня, відбулась зустріч студентів Правничого коледжу ЛНУ ім. Івана Франка з директором Львівського територіального управління Національного  антикорупційного бюро України Тарасом Лопушанським.  Учасники заходу мали нагоду подискутувати на тему: «Як протидіяти корупції: що залежить від громадянина?».

Директор Правничого коледжу Володимир Цікало, представляючи поважного гостя, зауважив, що серед 48 претендентів на посаду директора Львівського територіального управління, переможцем відкритого конкурсу став Тарас Васильович – випускник юридичного факультету Львівського університету, що свідчить про високий рівень знань, якого досягають студенти ЛНУ ім. Івана Франка.

Під час презентації основних напрямів діяльності Національного антикорупційного бюро, Тарас Лопушанський зазначив, що НАБУ – новий орган у правоохоронній системі України, створений після Революції Гідності з метою очищення влади від корупції і заради побудови успішного суспільства та ефективної держави. Початок роботи саме цього органу також був однією з вимог міжнародних партнерів на шляху нашої країни до євроатлантичної інтеграції. Окрім того доповідач наголосив на унікальності НАБУ, оскільки Національне антикорупційне бюро –  єдиний правоохоронний орган, який був створений «з нуля» у незалежній Україні, а також єдиний орган при якому функціонує Рада громадського контролю. «Це новий правоохоронний орган якого дотепер не було в Україні, його створення є відповіддю на заклики громадян України до реальних змін у державі», – наголосив директор Львівського територіального управління НАБУ.

Під час зустрічі йшлося також  про структуру, підслідність і законодавчі зміни, яких потребує для своєї роботи Національне антикорупційне бюро України. Окресливши принципи формування державного правоохоронного органу, доповідач описав процедуру конкурсного відбору кандидатів на вакантні посади у НАБУ. «Перший етап – тестування на знання законодавства, під час другого етапу відбувається тестування загальних здібностей кандидатів. Визначення психологічного портрету кандидата відбувається під час проходження третього етапу конкурсного відбору. Четвертий етап – співбесіда, п’ятий – перевірка поліграфом», – розповів Тарас Лопушанський.

Розповідаючи про досягнення нового правоохоронного органу, доповідач зауважив що станом на 25 листопада 2016 року Національне антикорупційне бюро розслідувало 225 активних проваджень, 117 повідомлень про підозру, щодо 40 осіб складено обвинувальні акти, а 39 проваджень скеровано до суду.

Після лекції студенти мали можливість поставити гостю запитання щодо особливостей роботи детективів, умов конкурсного відбору, а також про те, як вони можуть долучитися до боротьби з проявами корупції. Тарас Васильович надав вичерпні та компетентні відповіді, а з приводу допомоги в подоланні корупції порадив студентам починати з себе, бути свідомими громадянами та завжди дотримуватися норм законодавства. Також очільник Львівського територіального управління зауважив, що студенти юридичних факультетів – це майбутні працівники правоохоронних органів, судді, адвокати, тому нетерпимість до корупції потрібно виховувати зі студентської лави.

Наприкінці зустрічі Тарас Лопушанський побажав студентам успіхів, а також максимально використовувати і цінувати час проведений в Університеті, адже наполегливість у навчанні обов’язково принесе свої плоди у майбутньому. Також Тарас Васильович закликав долучатись до команди Національного антикорупційного бюро України.