Директора держпідприємства Харківщини підозрюють у заволодінні понад 50 млн грн

3 серпня 2021 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП затримали за підозрою у заволодінні деревиною на суму понад 50 млн грн директора одного з державних підприємств лісового господарства Харківської області та керівника однієї з підконтрольних йому компаній (який є його родичем). Осіб затримали в порядку ст. 208, вирішується питання про повідомлення їм про підозру.

Цього ж дня НАБУ та САП повідомили про підозру у заволодінні майном держпідприємства двом керівникам ще двох приватних компаній. Їхні дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України.

За даними слідства, директор держлісгоспу Харківської області (на момент вчинення злочину) та керівники підконтрольних йому ТОВ  організували схему з продажу деревини за заниженими цінами зазначеним суб’єктам господарювання. Загалом йдеться про продаж упродовж 2018-2019  рр. близько 15 тис. куб. м. деревини, в результаті чого держлісгосп недоотримав понад 50 млн грн.

Досудове розслідування триває. Встановлюються інші можливі учасники вчинення злочину.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року директор держлісгоспу намагався уникнути кримінальної відповідальності за цей злочин і запропонував та надав старшому детективу Національного бюро неправомірну вигоду у 100 тис. дол. США за закриття кримінального провадження.

Директора дерпжпідприємства викрили «на гарячому» та повідомили йому про підозру, а в липні 2020 року закінчили розслідування за цим фактом та скерували справу до Вищого антикорупційного суду.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.