Ефективна міжнародна співпраця є запорукою пошуку та повернення незаконно виведених із України активів — Артем Ситник

За шість років роботи Національне бюро скеровувало 944 запити про міжнародну правову допомогу до понад 75 країн світу. Цей факт вказує не тільки на масштаби української корупції у світі, а й свідчить про те, що без міжнародної взаємодії боротьба з корупцією неможлива.

На цьому наголосив Директор НАБУ Артем Ситник 8 червня 2021 року під час дискусії «Спільна реакція на озброєну корупцію. Розслідування транскордонної корупції та повернення незаконних коштів», що відбулась у рамках міжнародної конференції Zero Corruption Conference - Democracy in Action

«Корупційній схеми, які викривають НАБУ та САП, рідко завершуються в Україні: зазвичай, вкрадені кошти учасники злочинів виводять за кордон. За шість років нашої діяльності ми зафіксували слід української корупції у понад 75 державах. Тож, ми постійно співпрацюємо з компетентними органами інших держав задля збору доказів причетності тих чи інших осіб до вчинення корупційних злочинів. Ефективності нашій взаємодії сприяє той факт, що від початку роботи НАБУ отримало право самостійної міжнародної співпраці», — зауважив Артем Ситник.

За словами Директора Національного бюро, серед держав, до яких НАБУ звертається з запитами найчастіше, — Німеччина, Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Латвія. З-поміж багатьох прикладів успішної міжнародної взаємодії Артем Ситник виділив роботу першої в історії правоохоронних органів України слідчої групи у складі Національного бюро та польських колег, яка викрила злочинне угруповання на чолі з колишнім головою Державного агентства автомобільних доріг України («Укравтодор»), а також досвід співпраці зі швейцарськими колегами у межах розслідування за обвинуваченням одного з колишніх членів парламенту.