Ексдиректора комунального підприємства підозрюють у завданні 12,87 млн грн шкоди державі

23 січня 2020 року НАБУ та САП за оперативного супроводження Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції повідомили про підозру ексдиректору одного з комунальних підприємств у завданні понад 12,87 млн грн шкоди державі.

Дії колишнього посадовця кваліфіковано за ч.2 ст. 364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»). Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Слідство встановило, що у 2015 році підозрюваний, достеменно знаючи про наявність грошових коштів на рахунках комунального підприємства, умисно не сплачував податок на додану вартість та платежі за договорами про субкредитування. Йдеться про договори, укладені між міністерствами України та комунальним підприємством, якими комунальному підприємству надавалося право користуватися позикою, наданою Україні Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

Таким чином підозрюваний штучно створив заборгованість підприємства з цих платежів та в подальшому отримав субвенцію від держави на її погашення. Внаслідок таких дій державі завдано збитків у понад 12,87 млн грн.

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ здійснюють із серпня 2018 року.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.