Екснардепа ОПЗЖ викрили на недекларуванні квартири

4 серпня 2022 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП заочно повідомили народному депутату України 9-го скликання про підозру у недекларуванні квартири вартістю 4,2 млн грн. Дії особи кваліфікували за ч.1 ст. 366-2 КК України.

Слідство встановило, що колишній народний обранець у 2019 році придбав квартиру у передмісті Києва (смт. Козин) площею 260 кв.м. Однак, з метою приховування цього факту, номінальним власником цієї нерухомості за вказівкою нардепа зазначили його довірену особу. Детективи НАБУ мають докази того, що впродовж 2020 року фактичний власник користувався зазначеною квартирою. Проте не зазначив у декларації ані факту володіння, ані користування цим майном.

Нагадуємо, у серпні 2021 року ВАКС визнав необґрунтованими активами у сумі понад 1,2 млн грн, що належали народному депутату України, та стягнув їх в дохід держави. За даними поданої декларації ці кошти народний депутат отримав від передання в оренду об’єкту нерухомості (жомової ями). Проте, він отримав ці кошти необґрунтовано, адже не був власником цього об’єкта. 27 жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила рішення суду першої інстанції. Згодом рішення підтримав і Верховний Суд.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.