Екснардепа від ОПЗЖ викрили на махінаціях на 700 тис. грн

1 грудня 2022 року НАБУ і САП повідомили народному депутату України VIII скликання про підозру у незаконному одержанні понад 700 тис. грн компенсації за житло. Дії особи кваліфікували за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що народний депутат України понад два з половиною роки, з квітня 2015 по грудень 2018 рр. незаконно одержував із бюджету Апарату Верховної Ради України компенсацію за винайм або оренду житла, яку призначали народним обранцям, які не мали власних помешкань у столиці. Підозрюваний нардеп володів квартирою на Печерську в Києві, відтак законних підстав для одержання компенсацій не мав. Проте цей факт від Апарату ВР він приховав. Кошти одержував на картку. Загалом – 700,28 тис. грн. Відмовився від одержання лише після виходу резонансного розслідування журналістів про незаконні виплати.

За фактами, викритими журналістами програми «Схеми», НАБУ і САП розпочали власне багатоепізодне розслідування.

У семи справах розслідування закінчили й скерували обвинувальні акти до ВАКС, який ухвалив рішення стосовно шести нардепів. Один обвинувальний вирок - стосовно колишнього нардепа Руслана Сольвара - набув законної сили, його засудили до 3 років позбавлення волі. Ще два екснардепи - Олександр Черненко та Олександр Пресман - пішли на угоду з обвинуваченням й отримали три роки позбавлення волі із відповідним іспитовим строком, також вони добровільно відшкодували 580 тис. грн і 929 тис. грн відповідно. Загалом нардепи після початку розслідувань детективами НАБУ повернули до бюджету понад 4,24 млн грн. Ще у двох кримінальних провадженнях(за підозрою двох екснардепів) досудове розслідування триває.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.