Екснародному депутату повідомлено про підозру у заволодінні 20 млн дол. США «Ощадбанку»

27 вересня 2019 року НАБУ та САП повідомили колишньому народному депутату про підозру у заволодіння 20 млн дол. США АТ «Ощадбанк» (100% акцій належать державі). Слідство вважає колишнього народного депутата, який водночас був бенефіціарним власником компаній групи «Креатив», організатором корупційної схеми з заволодіння коштами «Ощадбанку». Дії підозрюваного кваліфіковано за ч.5 ст.191, ч.3 ст.27 ч.3 ст.209, ч.3 ст. 27 ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України.

 

За даними слідства, у період 2013–2015 років службові особи приватних підприємств, що входили до групи «Креатив», у змові зі службовими особами АТ «Ощадбанк», підробивши документи, незаконно отримали в держбанку кредит на суму 20 млн дол. США (160 млн грн в еквіваленті на момент вчинення злочину) нібито на купівлю насіння соняшника.

 

Після отримання коштів тодішні власники групи «Креатив» вивели їх за кордон на рахунки підконтрольних їм компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії. А згодом цими ж грошима сплатили купівлю корпоративних прав юридичних осіб, що володіли цінною нерухомістю.

 

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з травня 2016 року.

 

Восени 2018 року слідство зібрала достатньо доказів для повідомлення про підозру 13 особам, в тому числі й тодішньому народному депутату. Однак стосовно нього Верховна Рада 8-го скликання подання Генерального прокурора України на притягнення до кримінальної відповідальності не підтримала. Відтак, статус підозрюваних набули 12 осіб. Серед них:

 

  • власники та службові особи підприємств групи «Креатив»;
  • службовці АТ «Ощадбанк»;
  • незалежний оцінювач.

У липні 2019 з незрозумілих причин та у порушення ч.5 ст.36 КПК України Генеральний прокурор визначив підслідність у кримінальному провадження за слідчими Головного слідчого управління Національною поліції України. 

 

28 серпня 2019 року Генпрокурор це рішення переглянув, визначивши підслідність у справі  знову за детективами Національного бюро.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.