Експосадовця Інституту титану засуджено до 10 років позбавлення волі

20 квітня 2022 року ВАКС ухвалив вирок, яким експершого заступника генерального директора державного науково-дослідного та проектного Інституту титану визнано винним у завданні 1,258 млн дол. США шкоди цій установі.

Це перший вирок, пов’язаний з реальним покаранням, який ухвалено під час воєнного стану, а також перша справа НАБУ і САП, яку було скеровано до ВАКС у день початку його роботи.

Нагадаємо, у липні 2019 року НАБУ і САП затримали посадовця та повідомили йому про підозру. Експосадовець, у змові з іншими особами впродовж 2012-2013 рр., забезпечив перерахування Інститутом титану іноземній компанії (Британські Віргінські острови) 1,258 млн дол. США за роботи та послуги, які, як з’ясувало слідство, насправді не надавались. Чим завдав шкоду інтересам держави в особливо великому розмірі.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.