Експосадовцю ДП «СхідГЗК» повідомили про підозру у розтраті 25,4 млн грн

Детективи Національного бюро під процесуальним керівництвом САП повідомили двом особам про підозру у розтраті 25,4 млн грн державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (далі — ДП «СхідГЗК»). Йдеться про колишнього заступника генерального директора із забезпечення виробництва ДП «СхідГЗК» та директора ТОВ «Торговий дім «Еко-Сервіс».

Дії підозрюваних кваліфікуються за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). Оскільки місцезнаходження цих осіб не встановлено, про підозру їм повідомлено в порядку ст. ст. 135, 278 Кримінального процесуального кодексу України та підозрюваних оголошено в розшук.

Слідство встановило, що в період лютого-травня 2015 року екс-керівник ДП «СхідГЗК» уклав з директором ТОВ «Торговий дім «Еко-Сервіс» додаткові угоди до договору на закупівлю мінералів (сірки) для потреб підприємства, внаслідок чого протиправно збільшено ціну за одиницю товару на 31%, а у подальшому на 57%, що призвело до збитків для державного підприємства в сумі 25,4 млн грн. При цьому, закупівля ДП «СхідГЗК» сірки  кожного разу здійснювалась із залученням не менш ніж трьох посередників, що зумовлювало завищення на кожному етапі кінцевої ціни на ці мінерали для державного підприємства.

На підставі матеріалів, зібраних детективами під час досудового розслідування, вдалося домогтися анулювання угод із закупівлі ДП «СхідГЗК» сірки за завищеним цінами. Рішення суду набуло законної сили, відтак, створено підґрунтя для стягнення з приватної компанії на користь ДП «СхідГЗК» переплачених безпідставно 25,4 млн грн.

Окрім того, з метою недопущення безпідставної, за завищеними цінами та через посередників, закупівлі ДП «СхідГЗК» товарно-матеріальних цінностей Національне бюро у порядку, передбаченому ст. 17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» звернулось до Міністра енергетики та захисту довкілля України з пропозиціями та рекомендаціями щодо усунення причин і умов, які сприяють вчиненню кримінальних правопорушень.

Також нагадуємо, що НАБУ та САП викрили та розслідували й іншу корупційну схему на ДП «СхідГЗК» — із закупівлі уранового концентрату за завищеною ціною. Це розслідування закінчено й наразі слухається в суді.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.