«Газова справа»: підозра посадовцю ДФС

21 грудня 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру начальниці відділу врегулювання заборгованостей та перенесення термінів сплати платежів департаменту погашення заборгованостей Державної фіскальної служби України у зловживанні службовим становищем. Дії особи кваліфікували за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 366 КК України.

За версією слідства, підозрювана була співучасником злочинів, вчинених головою ДФС та директором департаменту ДФС.

Встановлено, що внаслідок ухвалення головою ДФС, за пособництва начальника відділу та директора департаменту ДФС, у період з травня 2015 року по квітень 2016 року документально та економічно необґрунтованих рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин для підконтрольних народному депутатові України підприємств, до держбюджету не надійшло рентної плати на загальну суму понад 2 млрд грн, чим заподіяно тяжкі наслідки.

Таким чином загальна кількість викритих учасників схеми сягнула 30 осіб. Троє з них, зокрема й колишній народний депутат України, наразі перебувають у розшуку, стосовно 17 осіб обвинувальні акти скеровано до суду для розгляду по суті, стосовно 11 — набрав законної сили обвинувальний вирок.

 

Фото epravda.com.ua

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.