«Газова справа»: завершено розслідування відносно посадовиці ДФС

10 лютого 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою начальниці відділу врегулювання заборгованостей та перенесення термінів сплати платежів департаменту погашення заборгованостей Державної фіскальної служби України у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні.

Дії особи кваліфікували за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 366 КК України.

За версією слідства, підозрювана була співучасником злочинів, вчинених ексголовою ДФС та ексдиректором департаменту ДФС.

Встановлено, що внаслідок ухвалення колишнім головою ДФС за пособництва ексначальника відділу та директора департаменту ДФС, у період з травня 2015 року по квітень 2016 року документально та економічно необґрунтованих рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин для підконтрольних народному депутатові України підприємств, до держбюджету не надійшло рентної плати на загальну суму понад 2 млрд грн, чим заподіяно тяжкі наслідки.

У грудні 2022 року особі повідомили про підозру. За клопотанням НАБУ та САП суд відсторонив підозрювану від керівної посади у ДФС.

Загалом кількість викритих учасників «газової справи» сягнула 30 осіб. Троє з них, зокрема й колишній народний депутат України, наразі перебувають у розшуку, стосовно 17 осіб обвинувальні акти скеровано до суду для розгляду по суті, стосовно 11 — набрав законної сили обвинувальний вирок.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.