Громадські організації – партнери державних інституцій

Сильні та ефективні громадські організації є важливим партнером державних інституцій. На цьому наголосили учасники Дев’ятого щорічного форуму Асамблей та Конференції громадянського суспільства країн Східного партнерства (The 9th Annual Assembly of the Forum and the Eastern Partnership Civil Society Conference), що відбувся 25-27 листопада у Талінні, Естонія.

 

«Дуже приємно, що Україна на сьогодні може поділитися з іншими пост-радянськими країнами справжньою історією успіху. В Національному антикорупційному бюро України громадське суспільство глибоко інтегровано в роботу НАБУ – Рада Громадського Контролю працює в Бюро з перших днів, ії функції та повноваження передбачені законом”, - розповіла під час виступу на панельній дискусії Юлія Івахніна, начальник Відкритого Офісу НАБУ. “Всередині Бюро ми не ділимо роботу на “нашу – представників держави, та вашу – активістську”. В нас однакові інтереси – жити в успішній, заможній країні! Ми всі є громадянами України, які разом будують іншу державу, вільну від корупції”.

Під час робочої панелі представники ГО Естонії, Бельгії та Словаччини поділилися кращими європейськими практиками взаємодії з урядом та вказали на шляхи подолання перешкод у діалозі між громадянами та державою. Активна дискусія тривала і щодо питання зміцнення позиції громадських організацій.

 

Довідково

Форум країн Східного партнерства, починаючи з 2009 року, щорічно об'єднує понад 200 представників громадянського суспільства та стейкхолдерів з країн Східної Європи та ЄС. Головною метою форуму є зміцнення громадських організацій заради формування майбутнього розвитку східного партнерства. Триденний захід охопив пріоритетні теми щодо співпраці уряду та громадянського суспільства, прозорого управління державою та загальноприйнятих підходів до економічного розвитку та ролі ГО. Форум відкрила особисто президент Естонії Керсті Кальюлайд.