Ідеї чотирьох спільних проєктів напрацьовували антикорупціонери 7 європейських країн у Бухаресті

Обмін думками й досвідом у проведенні інформаційних кампаній, розробка спільних стандартів і стратегій, просування кращих практик з підвищення доброчесності — мета засідання міжнародної робочої групи «Освіта та заходи управління цінностями», яке відбулося 14-15 жовтня 2019 року у м.Бухарест (Румунія).

Представники антикорупційних органів із Румунії, Австрії, Естонії, Угорщини, Латвії, Іспанії та України працювали над рецептами ефективної взаємодії з громадськістю задля досягнення цих цілей. Представники Управління зовнішніх комунікацій НАБУ Світлана Оліфіра та Вікторія Івашинюта розповіли про український досвід проведення просвітницьких заходів, зокрема: фестиваль думок «ДумкоFest» і проєкт «Парк корупції», що були реалізовані за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні, а також кампанію «Студенти проти корупції».

«Від початку роботи НАБУ активно залучає громадськість до боротьби з корупцією в країні. Своїм прикладом ми демонструємо, що збудувати ефективний правоохоронний орган з нуля на принципах відкритості, прозорості і доброчесності — можливо. Ми цінуємо підтримку суспільства та міжнародних партнерів, яка не має кордонів, можливо лише спільними зусиллями», — зазначила Світлана Оліфіра, керівниця Управління зовнішніх комунікацій НАБУ.

В свою чергу, латвійські колеги розповіли про презентований цьогоріч мобільний додаток «Ziņo KNAB!». Через нього громадяни можуть повідомляти Бюро з запобігання корупції Латвії про можливі порушення під час виборів. Інший цікавий проєкт — «School for Democracy»: проведення тренінгів для вчителів Румунії з формування антикорупційних цінностей у учнів, — презентували представники Freedom House Romania. Основні досягнення просвітницької кампанії «You can bring the light» («Ти можеш пролити світло»), яка закликає громадян повідомляти про факти корупції, продемонстрували фахівці румунського Міністерства внутрішніх справ.

Найкращі з-поміж десятків ідей учасників лягли в основу можливих спільних проєктів, покликаних запобігати корупції, навчати держслужбовців і молодь доброчесності, популяризувати єдині антикорупційні цінності.

Довідково

Європейські партнери проти корупції (EPAC) та Європейська мережа контактів проти корупції (EACN) в рамках проєкту «EU Integrity» ініціювали створення чотирьох робочих груп із розбудови доброчесності Європейського Союзу за напрямами: «Підтримка та захист викривачів», «Міжвідомче співробітництво та гармонізація стандартів для удосконалення такого співробітництва», «Освіта та заходи управління цінностями» і «Стандарти доброчесності та боротьби з корупцією».