Команда НАБУ перемогла у міжнародному хакатоні з проєктом антикорупційної доповненої реальності

Команда Національного антикорупційного бюро здобула перемогу у фіналі Integrity Hackathon – міжнародного конкурсу інновацій у сфері доброчесності та боротьби з корупцією, який відбувся 11 листопада у Вільнюсі. Організатором події виступила Служба спеціальних розслідувань Литовської Республіки.

Півфінал заходу, який проходив онлайн 29-30 вересня 2022 року, зібрав 13 команд, що представляли шість країн. Так, на хакатоні генерували ідеї експерти з Литви, України, Азербайджану, Молдови, Румунії та Бразилії. У підсумку команди «Faircheck» і «Vilniaus vystymo kompanija» з Литви та команду Національного бюро обрали для участі у фіналі.

Anti-Corruption Augmented Reality (Антикорупційна доповнена реальність) – проєкт-переможець, який розробило Управління зовнішніх комунікацій НАБУ. Побудований на реальних кейсах, розслідуваних детективами НАБУ, за допомогою AR-технології («доповненої реальності») цей проєкт дозволяє кожному побачити іншу реальність – без корупції: для цього достатньо мати смартфон і доступ до інтернету. Крім того, завдяки проєкту можна дізнатися більше про те чи інше розслідування, а також, як і куди повідомити про той чи інший корупційний випадок.

До складу журі конкурсу увійшла низка відомих діячів антикорупційного співтовариства, зокрема Драго Кос, голова Робочої групи ОЕСР з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях, Мартін Кройтнер, почесний декан Міжнародної антикорупційної академії (Австрія), Жидрунас Барткус, директор Служби спеціальних розслідувань Литовської Республіки, та Роберто Перес Роча, директор серії міжнародних антикорупційних конференцій (IACC) Transparency International.

«Ми раді, що на цей міжнародний хакатон відгукнулися антикорупціонери з різних країн світу. Вітаємо всі команди, які взяли участь, і особливо ті, які пройшли до фіналу. Всі учасники хакатону надали багато інноваційних і цікавих ідей, що сприяють формуванню прозорого середовища в усій Європі», – зазначив Директор Служби спеціальних розслідувань Литовської Республіки Жидрунас Барткус.