Консолідація зусиль з українськими і міжнародними колегами є надважливою у зупиненні незаконних фінансових потоків – Артем Ситник

За сім років роботи НАБУ направило більше 1000 міжнародних правових доручень до 80 країн світу. Водночас без співпраці з правоохоронними органами всередині країни та з міжнародними інституціями – будь-яке розслідування приречене на провал. Про це заявив Директор НАБУ Артем Ситник під час Міжнародного антикорупційного форуму «Клептократія і незаконні фінансові потоки», який відбувається у Києві 1-2 грудня 2021 року.

«Майже кожне розслідування, пов’язане з великими сумами та фінансовими потоками, фактично завжди приводить до направлення міжнародних доручень. І ми змушені звертатися до інших країн для співпраці. Так, лише у одній справі злочинної організації, яку очолював член парламенту ми скерували 56 запитів до 8 країн світу. Завдяки належній співпраці з міжнародними колегами справу вдалося скерувати до суду», - зазначив Директор НАБУ.

Артем Ситник закликав українських та міжнародних колег ефективно використати форум для обговорення нагальних проблем і налагодження комунікації задля ефективної протидії корупційним злочинам.

«Україна за останні роки показала наскільки сильно вона намагається боротися з корупцією через впровадження антикорупційних реформ та становлення нових антикорупційних органів, що є найбільшим пріоритетом в роботі Офісу генерального прокурора», — наголосила Генеральний прокурор Ірина Венедиктова.

У форумі взяла участь Головний прокурор ЄС Лаура Ковеші, яка висловила підтримку антикорупційним органам в Україні і наголосила на важливості боротьби з корупцією у світі. «Ігнорування корупції підриває засади довіри суспільства. Корупція — це смертельна загроза верховенству права і демократії», - зазначила Головний прокурор ЄС.

До учасників заходу також звернулась Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін. «Ми є сильними, коли працюємо разом, тому надзвичайно важливо працювати для встановлення належної співпраці. Для боротьби з корупцією у світовому масштабі необхідно забезпечити якомога ефективнішу співпрацю на міжнародному рівні. Лише так можливо побороти клептократію та незаконні фінансові потоки, оскільки вони підривають розвиток держави», — зазначила дипломат.