Корупція на митниці: справу скеровано до суду

НАБУ і САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно шістьох осіб, причетних до махінацій на митниці, пов’язаних із розмитненням імпортованих в Україну товарів, внаслідок чого державі завдано 63,8 млн грн збитків. Серед обвинувачених:

  • особа, яку обвинувачення вважає керівником злочинної організації;
  • в.о. керівника однієї з регіональних митниць ДФС України;
  • ексдиректор департаменту адміністрування митних платежів ДФС України;
  • 3 фізичні особи-представники комерційних компаній.

Дії всіх обвинувачених кваліфіковані за ч.1 ст.255, ч.3 ст.212, ч.2 ст.364 КК України («Зловживання владою або службовим становищем»). Це один із низки епізодів злочинів на митниці, які досліджує НАБУ. Загалом йдеться про зловживання, збиток від яких може сягати близько 500 млн грн. Загалом у кримінальному провадженні повідомлено про підозру 11 особам. Матеріали стосовно п’ятьох із них виділені в окреме провадження, розслідування в якому триває.

У межах цього розслідування, розпочатого НАБУ у вересні 2017 року, за ініціативи детективів і прокурорів наклали арешт на понад 450 млн грн компаній-учасниць схеми. Згодом, у грудні 2017, кінцевий бенефіціар зазначених компаній запропонував детективам НАБУ неправомірну вигоду у розмірі 800 тис. дол. США, аби ті припинили розслідування та закрили кримінальне провадження, проте його викрили «на гарячому». Цей факт задокументований та вже розслідуваний — обвинувальний акт стосовно особи, яка намагалася підкупити детективів НАБУ, скерований до Печерського районного суду міста Києва у липні 2018 року.

Особі-організатору, сімом посадовцям однієї з регіональних митниць та ДФС України НАБУ і САП повідомили у листопаді 2019 року. У листопаді 2020 року детективи завершили слідство.

 

Фото epravda.com.ua

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.