Корупцію не знищити лише каральними засобами – А. Ситник

Коли люди зрозуміють, що за корупційні злочини несуть покарання чиновники високого рівня, вони замисляться, чи варто їм займатися корупцією на побутовому рівні. Адже хтось бере хабарі, а хтось їх дає. В цьому переконаний директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

В інтерв’ю юридичному журналу «Право України» він розповів, що, приймаючи присягу перших детективів Бюро, Президент України поставив перед НАБУ амбітну мету – за кілька років піднятися у Індексі сприйняття корупції з 142 (2014 р.) сходинки на 50-ту.

«Звичайно, це – амбітна мета. Водночас корупцію не знищити лише каральними засобами, превентивна роль – не менш важлива», - вважає директор Бюро.

А.Ситник розповів, що у деяких країнах каральна та превентивна функції належать до повноважень одного органу. Наприклад, аналогічний НАБУ орган у Литві здійснює експертизу законодавства, шукає прогалини, якими може скористатися корупціонер.

«Якщо такі прогалини виявляють, то закон не ухвалюється. У Бюро такої функції немає. Втім ми будемо не лише розслідувати справи, а й виявляти системні причини для корупційних дій та пропонувати, як їх викорінити. У цьому також полягатиме наша робота», - підкреслив А.Ситник.