Махінації із газом ПАТ «Центренерго» на 8 млн грн: матеріали відкрито

Детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП завершили розслідування стосовно чотирьох осіб, підозрюваних у зловживанні службовим становищем і службовому підробленні, через які ПАТ «Центренерго» незаконно переплатило за природний газ 8,25 млн грн. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України. 1 лютого 2023 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення. Йдеться про:

  • двох колишніх членів правління ПАТ «Центренерго»;
  • колишнього начальника одного з департаментів ПАТ «Центренерго»;
  • директора приватного підприємства.

Оскільки один з ексчленів правління компанії переховується від слідства, про підозру, а також про завершення розслідування йому повідомили заочно.

За версією слідства, у листопаді 2019 року ПАТ «Центренерго» уклало з приватною компанією договір на постачання газу, а у травні 2020 року здійснило передоплату за законтрактований обсяг газу на червень 2020 року. Втім, газ поставили лише на частину передоплати, а заборгованість, яка виникла перед ПАТ «Центренерго» вирішили нівелювати, піднявши ціну вже фактично поставленого газу шляхом підроблення офіційних документів. В результаті, ПАТ «Центренерго» завдано збитків на суму 8,25 млн грн.

У вересні 2022 року їм повідомили про підозру.

Це не перша викрита корупція на ПАТ «Центренерго», публікації за темою: https://cutt.ly/kVsvrhF
 

 

Довідково: ПАТ «Центренерго» - єдина в Україні державна енергогенерувальна компанія, до складу якої входять три теплові електростанції: Трипільська ТЕС (м.Українка, Київська обл.), Зміївська ТЕС (смт Комсомольське, Харківська обл.), Вуглегірська ТЕС (м.Світлодарськ, Донецька обл.) та відокремлений підрозділ «Ременерго» (м. Черкаси).

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.