Махінації на 700 тис. грн: завершено розслідування стосовно екснардепа від ОПЗЖ

19 січня 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою народного депутата України VIII скликання в незаконному одержанні понад 700 тис. грн компенсації за житло. Стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення. Дії особи кваліфікували за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що народний депутат України понад два з половиною роки, з квітня 2015 по грудень 2018 рр. незаконно одержував із бюджету Апарату Верховної Ради України компенсацію за винайм або оренду житла, яку призначали народним обранцям, які не мали власних помешкань у столиці. Підозрюваний нардеп володів квартирою на Печерську в Києві, відтак законних підстав для одержання компенсацій не мав. Проте цей факт від Апарату ВР він приховав. Кошти одержував на картку. Загалом – 700,28 тис. грн. Відмовився від одержання лише після виходу резонансного розслідування журналістів про незаконні виплати.

У грудні 2022 року нардепу повідомили про підозру.

За даними про незаконне одержання компенсацій за житло, які викрили журналісти програми «Схеми», НАБУ і САП розпочали власне багатоепізодне розслідування. У семи справах розслідування закінчили й скерували обвинувальні акти до ВАКС, який ухвалив рішення стосовно шести нардепів. Один обвинувальний вирок - стосовно колишнього нардепа Руслана Сольвара - набув законної сили, його засудили до 3 років позбавлення волі. Ще два екснардепи - Олександр Черненко та Олександр Пресман - пішли на угоду з обвинуваченням й отримали три роки позбавлення волі із відповідним іспитовим строком, також вони добровільно відшкодували 580 тис. грн і 929 тис. грн відповідно. Загалом нардепи після початку розслідувань детективами НАБУ повернули до бюджету понад 4,24 млн грн.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.