Махінації при закупівлях «Укрзалізницею» ПЛР-тестів: матеріали відкрито

31 жовтня 2022 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою шістьох учасників корупційної схеми із закупівлі ПЛР-тестів на COVID-19 для АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами. Дїї підозрюваних кваліфіковані за ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України.

Йдеться про*:

  • чотирьох посадових осіб АТ «Укрзалізниця»;
  • заступника директора приватного підприємства;
  • представника приватного бізнесу у сфері надання медичних послуг.

Розслідування стосовно директора приватного підприємства та особи, відповідальної за здійснення процедури спрощеної закупівлі однієї з філій АТ «Укрзалізниця», виділене в окреме провадження, оскільки вони перебувають у розшуку.

За даними слідства, у вересні-грудні 2020 року «Укрзалізниця» організувала публічні закупівлі 11 тис. ПЛР-тестів на COVID-19. Посадовці УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та узгодили ціни, що на той момент у півтора рази перевищували середньоринкові — 1280 грн/тест замість 837 грн/тест.

Однак структурні підрозділи АТ «Укрзалізниця» відмовилися погоджувати укладення договору з переможцем у зв’язку із явною невідповідністю запропонованої ціни ринковим пропозиціям. Й у такий спосіб запобігли розкраданню 4,94 млн грн.

У червні 2022 року НАБУ і САП викрили цю корупційну схему та повідомили про підозру шістьом особам. Наприкінці жовтня коло підозрюваних збільшилося до восьми осіб.

*посади підозрюваних вказані на момент вчинення злочину

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.