Махінації з фандоматами: нові підозри

НАБУ і САП встановили новий епізод розкрадання коштів ДП «Укрекоресурси» при закупівлі автоматів для приймання використаних поліетиленових пляшок та алюмінієвих банок (фандоматів).

У зв'язку з чим 12 жовтня 2022 року НАБУ і САП повідомили нові підозри раніше викритим учасникам* схеми. Йдеться про директора ДП, керівника ТОВ і фізичну особу, дії яких кваліфікували за ч. 5 ст. 191 КК України.

Новий епізод стосується закупівлі у 2012 році горизонтальних автоматичних пресів на понад 10 млн гривень. Поставило товари підконтрольне директору ДП ТОВ за завищеною ціною, в результаті чого учасники злочину заволоділи майже 2 млн грн.

Загалом слідство встановило три епізоди корупційної діяльності на цьому держпідприємстві за участі чотирьох осіб.

 У червні 2022 року НАБУ та САП повідомили колишньому директору ДП «Укрекоресурси» та низці підприємців про підозру у розкраданні 13,69 млн грн при закупівлі фандоматів неналежної якості. Крім того, що поставили обладнання неналежної якості держпідприємству, учасники злочину ще й вдалися до шахрайства: під заставу 100 фандоматів взяли кредит на понад 8,7 млн грн за підробленими документами – про підозру їм повідомили у серпні 2022 року.

*посади вказані на момент вчинення злочинуФото comments.ua

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.