Майже 200 тис. дол. США одержали ЗСУ за ініціативи НАБУ, САП і ВАКС

20 червня 2022 року за ініціативи Національного бюро та САП 199,9 тис. дол. США передано на потреби Збройних Сил України. Ця сума є частиною з обіцяної у 800 тис. дол. США неправомірної вигоди, якою у 2020 році хотіли підкупити голову ФДМУ. Особу, яка намагалась передати неправомірну вигоду, тоді затримали «на гарячому», а на кошти наклали арешт.

Вищий антикорупційний суд зняв арешт з цих коштів та зобов’язав НАБУ спрямувати їх на посилення обороноздатності держави.

Крім того, 1 червня 2022 року за рішенням ВАКС, 3,2 млн грн, внесених як застава за обвинуваченого у цій справі, також перерахували на потреби ЗСУ.

Нагадаємо, 9 липня 2020 року НАБУ і САП викрили адвоката, який планував за 800 тис. дол. США домовитись з головою Фонду державного майна України про призначення на посади керівників двох державних підприємств наперед визначених осіб, а також продовження дії договору, укладеного між одним із цих держпідприємств та комерційною компанією. При спробі передачі першого траншу особу затримали детективи НАБУ. Наразі справа перебуває на розгляді в ВАКС.

Від початку війни загалом понад 450 млн грн застав та арештованих активів у справах НАБУ і САП спрямовано на потреби ЗСУ.