Молодь, що поділяє антикорупційні цінності, допоможе розбудувати європейську Україну – Гізо Углава

Попри війну сучасна молодь готова долучатися до антикорупційного руху, а участь у Антикорупційній школі НАБУ допомогла їм отримати нові інструменти для боротьби з корупцією, в тому числі під час воєнного стану. Це підтверджують учасники просвітницького проєкту, що завершився 19 серпня.

«Антикорупційна школа НАБУ та схожі просвітницькі ініціативи відкривають для української молоді нові горизонти, особливо у складні для нашої держави часи, коли ведеться боротьба з ворогом не лише на військовому, а й антикорупційному фронтах. Важливо, що студенти вже сьогодні усвідомлюють значення боротьби з корупцією та прагнуть долучатися до розбудови нашої держави. Національне бюро завжди готове в цьому допомогти», — зазначив т.в.п. Директора Національного бюро Гізо Углава.

В свою чергу, заступниця керівника Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу Ірина Шиба зазначила, що проєкт допоміг закласти ціннісні орієнтири та дати практичні знання, які будуть корисними молодим правникам для майбутньої кар’єри.

«Антикорупційна ініціатива ЄС  вже вдруге підтримує проєкт Національного бюро. Сподіваємося, що серед учасників та учасниць школи є майбутні судді Вищого антикорупційного суду, можливо, голова НАЗК чи директор НАБУ. Боротьба з корупцією – це справа кожного, і надзвичайно важливо працювати з молоддю та громадськістю загалом, щоб допомагати їм нести добро в світ», — зазначила Ірина Шиба.

Антикорупційна школа НАБУ 2022 реалізована Національним бюро за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС. Вона стартувала 25 липня та складалася з 2 етапів: онлайн частини та стажування у Головному підрозділі детективів Національного бюро. Під час першого етапу 55 студентів-юристів із різних міст України підвищили свої теоретичні знання у боротьбі з корупцією. В подальшому 20 з них продовжили участь у проєкті офлайн та переймали практичний досвід розслідування топкорупції.

Під час двотижневого стажування студенти занурювалися у роботу детективів: складали проєкти документів, схеми розслідувань та діяльності злочинних угрупувань, відвідували судові засідання, збирали аналітичну інформацію та долучалися до іншої процесуальної роботи. Також студенти взяли участь у тренінгах щодо роботи з відкритими даними й електронними доказами, побували у національному парку Межигір’я та працювали над створенням власних просвітницьких проєктів.

«Стажування в НАБУ – це найкраща можливість для студентів-правників прокачати свої практичні навички у команді справжніх професіоналів. Два тижні минули як один день, а ми сповна поринули у світ антикорупційної боротьби. Шалене натхнення для подальшої діяльності, нові знання та унікальний досвід – все це про стажування в НАБУ», – поділилася враженнями учасниця проєкту Анна Сметюхова.

Більше відгуків студентів про участь в Антикорупційній школі НАБУ 2022 дивіться у відео.

Додатково

Проєкт реалізовано за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС — провідної антикорупційної програми підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. Проєкт реалізується третій рік поспіль та об’єднує кращих студентів-правників та антикорупційних експертів з усієї України.