НАБУ і САП потрібен суд, який виноситиме рішення у справах щодо топ-корупції

Як побудована система антикорупційних органів в Україні та що потрібно змінити, аби вона працювала краще, — про це говорили під час публічної дискусії «НАБУ, САП, АРМА — досягнення та виклики в роботі», що відбулась у Харкові 23 січня 2019 року.

«Боротьба з корупцією неможлива без активної участі громадськості. Ми відкриті до співпраці та готові вислухати кожного», — запевнив присутніх директор Харківського територіального управління Національного бюро Юрій Кравченко. Він, зокрема, наголосив, що упродовж 2018 року працівники ХТУ здійснили 45 зустрічей з громадськістю та опрацювали майже 800 звернень. Частина звернень стала основою кримінальних проваджень детективів Бюро.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Кравець зазначив, що найбільше очікування на цей рік — створення Антикорупційного суду, який покликаний пришвидшити розгляд справ.

«Ми граємо у грі, правила якої постійно змінюються. Чого тільки варті останні зміни, внесенні до Кримінального процесуального кодексу України. Нам потрібен не «наш суд», а суд, який виноситиме законні рішення», — додав він.

Представник Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) Ірина Глагола розповіла про повноваження органу та навела приклади успішного управління арештованим майном в Україні. Окрему увагу спікер приділила справі з управління майновими комплексами «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ».

Нові антикорупційні органи були створені на запит міжнародних партнерів, які й досі демонструють свою всесторонню підтримку. «Підвищення кваліфікації працівників НАБУ та САП є пріоритетним напрямком нашої діяльності», — зазначив Сергій Деркач, представник Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.

Захід відвідали понад 100 учасників — громадські активісти, журналісти, науковці та студенти. Спікерами виступили керівництво територіальних управлінь НАБУ, прокурор САП, представники АРМА, Ради громадського контролю при АРМА, Громадської ради доброчесності та Асоціації правників України. Захід відбувся за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.