НАБУ і САП завершили у першому півріччі низку розслідувань щодо корупції на Харківщині – Юрій Кравченко

НАБУ та САП у І півріччі 2021 року скерували до суду 25 обвинувальних актів стосовно 43 осіб, серед них — і щодо трьох посадовців Харківщини. Про це зазначив директор ХТУ НАБУ Юрій Кравченко на прес-конференції, яка відбулася 9 серпня 2021 року у Харкові.

«За перше півріччя 2021 року у східному регіоні (сім областей, на які розповсюджується юрисдикція ХТУ) детективи НАБУ завершили досудове розслідування у трьох кримінальних провадженнях щодо трьох посадових осіб» - підкреслив Юрій Кравченко.

За його словами, двоє з них — представники Феміди: одного з них підозрюють у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди, а другий намагався вплинути на колегу з метою винесення ним необхідного рішення

Третій підозрюваний у справі НАБУ і САП — це представник Збройних сил України. Йому інкримінують зловживання владою або службовим становищем внаслідок чого було спричинено збитки, а саме розтрати майже 3 млн грн.

Також він нагадав, що на початку півріччя до суду скеровано справу стосовно директора одного з департаментів Харківської ОДА за обвинуваченням у вимаганні неправомірної вигоди нібито з метою її подальшої передачі керівництву АТ «Харківобленерго».

Юрій Кравченко вкотре нагадав, що одним з пріоритетних напрямків роботи територіального управління є комунікація з громадськістю. Право громадян подати звернення є одним з видів такої комунікації. Карантин вплинув на кількість звернень і у цьому півріччі їх стало на 40% менше, ніж минулого періоду. Тематика звернень традиційно стосується незаконних дій працівників правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування.