НАБУ ні на хвилину не зупиняло роботу у 2022 році, - Гізо Углава

Під час повномасштабного вторгнення рф НАБУ не лише не зупинило свою роботу, а й долучилося до боротьби з окупантами. Антикорупційні органи показали свою стійкість, а система протидії корупції працює ефективно попри об’єктивні складнощі. Про це зазначив Гізо Углава, т.в.п. Директора НАБУ під час публічної дискусії «Антикорупція під час війни. Підсумки 2022 року».

«Фокус роботи детективів НАБУ — це системна корупція. Минулого півріччя ми викрили злочинну організацію, яка фактично захопила владу в Одесі, ліквідували схеми у державних підприємствах і установах, таких як «Укрнафта», ОПЗ, «Укргазбанк». Проте у 2022 році робота НАБУ не обмежувалася виключно антикорупцією. Ми плідно співпрацюємо з Міноборони та іншими службами, передаємо тисячі повідомлень про цілі та об’єкти ворога. Ми також домоглися перерахування понад 1 млрд грн застав, арештованих та конфіскованих активів на користь військових», - зазначив Гізо Углава.

Своєю чергою, Аллан Паг Крістенсен, керівник Антикорупційної ініціативи ЄС, зазначив, що темпи боротьби з корупцією продовжують зростати, попри війну.

«Антикорупційні органи працюють ще вмотивованіше. Українці згуртованіші у боротьбі з корупцією, а НАБУ та САП останнім часом демонструють ще більшу рішучість у досягненні своїх цілей», - додав він.

Андрій Синюк, заступник керівника САП, також зауважив, що кількість справ щодо топкорупції зростає, а тому акцентував на необхідності законодавчих змін.

«Попри війну НАБУ і САП зберегли темпи розслідування корупції. Надалі ми продовжимо роботу так само ефективно, і це неодмінно призведе до збільшення навантаження на детективів, прокурорів, і суддів ВАКС відповідно, які мають обмежену штатну чисельність», — додав Андрій Синюк.

 

Дискусію організовано Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу (EUACI) 10 лютого 2023 року. Учасниками заходу стали керівники антикорупційних інституцій – НАБУ, САП, ВАКС, АП ВАКС та НАЗК.