НАБУ оскаржує зобов’язання держпідприємств на суму понад 2 млрд грн

Станом на середину квітня 2017 року Національне антикорупційне бюро України скерувало до суду 25 позовів про визнання недійсними угод між суб’єктами господарювання, які повністю або частково належать державі, та іншими особами - на загальну суму понад 2 млрд грн. Позови було підготовлено за матеріалами кримінальних проваджень, що розслідуються детективами НАБУ.

Більшість угод, скасування яких домагається НАБУ, стосуються підприємств енергетичної галузі, виробничих підприємств та транспорту і, на думку детективів, спричинили істотну шкоду інтересам держави. Найбільша сума грошового зобов’язання за однією угодою перевищує 700 млн грн.

Наразі у 13-ти справах за позовами Національного бюро суди першої інстанції прийняли рішення, три з яких набули законної сили. Позовна робота триває.

Нагадуємо, НАБУ як орган, створений для захисту інтересів держави, має право на звернення до суду із позовами про визнання недійсними угод з огляду на імперативні приписи Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» і на виконання покладених на нього завдань та обов’язків.

Фото: ukrinform.ua