НАБУ першим серед антикорупційних органів налагодило взаємодію з викривачами

НАБУ стало першим державним антикорупційним органом, у якому питання взаємодії з викривачами корупції нормативно врегулювали на локальному рівні. Такий порядок допомагає не лише запобігати проявам корупції та недоброчесності всередині інституції, а й захистити позитивний імідж правоохоронного органу. Про це зазначив Керівник Управління внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України Роман Осипчук під час Другої щорічної конференції «Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики».

«Задля реалізації вимог антикорупційного законодавства щодо захисту викривачів корупції ще у 2018 році у НАБУ було створено систему внутрішніх каналів повідомлення про можливі факти корупційного правопорушення. Повідомити про протиправні дії можна телефоном, електронною поштою чи заповнити онлайн-форму на офіційному вебсайті, при цьому зберегти анонімність за бажанням заявника», - пояснив Роман Осипчук.

За словами Керівника Управління, не зважаючи на наявність нормативно закріпленого механізму взаємодії з викривачами у Національному бюро, покращення такої взаємодії визначено одним з пріоритетів діяльності у Стратегії розвитку НАБУ на 2021-2023 роки.

«Співпраця з викривачами корупції вже сьогодні працює на боротьбу з ворогом та нашу перемогу: приблизно 11 млн доларів США Національне бюро скерувало до Збройних Сил України. Частиною цієї суми став також найбільший в історії НАБУ хабар у 5 млн доларів, який хотіли передати керівникам антикорупційних органів за закриття кримінального провадження стосовно ексміністра екології», - зазначив заступник керівника відділу детективів Олександр Абакумов під час конференції.

Конференція «Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики» відбулася цього року вдруге. Серед організаторів конференції – Національне агентство з питань запобігання корупції, Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції НаУКМА за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».