НАБУ продовжує працювати на два фронти: результати до Міжнародного дня боротьби з корупцією

Незважаючи на війну і непрості умови роботи НАБУ і САП продовжують викривати корупцію, а ВАКС розглядати справи та ухвалювати вироки. Саме 9 грудня у Міжнародний день боротьби з корупцією варто згадати, що для корупції кордонів не існує. Тож світ має об’єднати зусилля для боротьби з нею.

За 11 місяців 2022 року (01.01.2022 – 30.11.2022) НАБУ та САП повідомили про підозру 156 особам, у тому числі 9 нардепам, 5 ексочільникам державних інституцій, 5 суддям, 6 керівникам та членам керівних органів державних підприємств, 2 високопосадовцям органів слідства та прокуратури, голові ОДА, екскерівнику держбанку.

До суду скерували 40 справ за обвинуваченням 105 осіб. Суддями ВАКС ухвалено 21 вирок з позбавлення волі стосовно 29 осіб, 13 таких вироків стосовно 14 осіб набули чинності.

Понад 1,1 млрд грн застав та арештованих активів у справах НАБУ і САП спрямовано на потреби ЗСУ.

Міжнародний день боротьби з корупцією для України має особливе значення. Це нагадування, що нам час нарешті позбутися образу однієї з найбільш корумпованих держав — не лише у публічній площині, а й у реальному житті.

Саме тому НАБУ не зупиняє й превентивну роботу. Попри війну, відключення світла та проблеми з інтернет-зв’язком, у 2022-му нам вдалося надихнути боротися з корупцією майже 4500 студентів. Онлайн чи особисто, ми ділилися з молоддю знаннями та досвідом, дискутували, змагалися, як-от під час:

Боротьба триває!