НАБУ, САП та військова контррозвідка СБУ викрили схему незаконного перетину кордону

Детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП та за оперативного супроводу співробітників військової контррозвідки СБУ викрили трьох посадовців Державної прикордонної служби України та двох цивільних осіб на організації схеми незаконного перетину кордону військовозобов’язаними чоловіками-громадянами України. 8-10 листопада 2022 року їм повідомили про підозру у вчинені злочину, кваліфікованого за ч.3 ст. 332 Кримінального кодексу України. Серед підозрюваних посадовців ДПСУ:

  •  керівник одного з територіальних відділів Південного регіонального управління ДПСУ;
  •  начальник відділення територіального відділу Південного регіонального управління ДПСУ;
  •  начальник одного з оперативно-розшукових відділів Південного регіонального управління ДПСУ;

Слідство встановило, що впродовж травня-вересня 2022 року посадовці ДПСУ у змові з представниками правоохоронних органів невизнаної Придністровської Молдавської Республіки організували злочинну схему незаконного переправлення осіб до країн Європи територію Придністров’я.

Фактично виїзд людей організовували поза пунктами перетину кордону, без відповідних відміток у паспорті. Вартість цієї «послуги» коштувала 5 тис. дол. США. Охочих нею скористатися шукали через Телеграм-канали відповідного спрямування. Комунікацію з «клієнтами» та логістику забезпечували цивільні особи. При цьому оплата послуг здійснювалася за фактом виїзду з України, тобто на території ПМР.

Під час проведення слідчих дій правоохоронці вилучили засоби зв’язку та інші докази протиправної діяльності учасників схеми.

Слідчі дії тривають. Правоохоронні органи встановлюють інших можливих учасників схеми.

 

Фото espreso.tv

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.