НАБУ спільно з СБУ та прокуратурою встановили російських злочинців

27 квітня 2022 року двом військовослужбовцям російської федерації – капітану та майору мотострілецької роти 15-ої окремої мотострілецької бригади 2-ої гвардійської загальновійськової армії Центрального військового округу ЗС рф повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з військовополоненими, порушенні законів і звичаїв війни та вчиненні інших злочинів. Дії обох осіб кваліфіковані за ч. 1 ст. 438 КК України. Про підозру їм повідомили заочно. Невдовзі їх оголосять в розшук.

Під час оперативного супроводження кримінального провадження детективи НАБУ спільно із співробітниками Броварського РВ ГУ СБУ в м. Києві та Київській області, за процесуального керівництва прокурорів Броварської окружної прокуратури встановили, що підозрювані застосовували тортури до взятого в полон бійця територіальної оборони у селі Богданівка (Київська обл.): наносили тяжкі тілесні ушкодження впродовж тривалого часу, застосовували до нього інші заборонені міжнародними конвенціями дії, в тому числі вчиняли їх публічно, на очах односельчан.

Також завдано тілесні ушкодження та заподіяно знущання і тортури до настоятеля храму у Богданівці.

Завдяки роботі детективів НАБУ не лише проведено необхідні процесуальні дії задля фіксації вчинених злочинів згідно з вимогами міжнародного гуманітарного права, а й встановлено персональні дані злочинців, що дозволило їх ідентифікувати для подальшого притягнення до відповідальності.

 


 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.