НАБУ та Агентство відновлення співпрацюватимуть для відбудови України

Корупції не місце у повоєнній відбудові України, тому для запобігання її можливим проявам НАБУ посилить співпрацю з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України (Агентство відновлення). Директор Національного бюро Семен Кривонос та голова Держагенства Мустафа Найєм підписали відповідний меморандум, в якому визначили основні напрямки взаємодії та зобов’язання сторін.

«Після перемоги нас чекатиме відбудова країни: житло, об’єкти інфраструктури. Це важливий процес, який має бути прозорим та вільним від будь-яких корупційних ризиків. Я радий співпраці державних інституцій в цьому питанні. Переконаний, укладений меморандум сприятиме ефективному обміну даними та допоможе нам оперативно реагувати, якщо матимуть місце будь-які спроби протиправного заволодіння коштами», — підкреслив Семен Кривонос.

Відповідно до підписаного документу, сторони зобов’язуються обмінюватися інформацією про виявлені ознаки здійснених або планованих корупційних правопорушень для вжиття відповідних заходів. Крім того, Агентство відновлення забезпечує безперешкодний доступ до будівлі Агентства та можливість ознайомлення із документами та іншими матеріальними носіями інформації, необхідними для попередження, виявлення, припинення та розслідування правопорушень, віднесених законом до підслідності НАБУ.

«Меморандум з НАБУ не є формальним документом про наміри, він є безпрецедентним за рівнем довіри і глибиною співпраці в питаннях протидії корупції. Наша мета — швидке відновлення країни і повернення до нормального життя. Країна-агресор спричинила багато страждань, але маємо не забувати про ще одного ворога – корупцію, яка може стати на заваді успішному розвитку України», — зауважив голова Держагенства Мустафа Найєм. 

Також підписаний документ передбачає проведення спільних зустрічей і публічних дискусій.

 

Довідково:

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України створене у січні 2023 року. Основний напрямок діяльності агентства - реалізація проєктів відновлення країни.