НАБУ та САП повідомили про підозру 11 особам — підсумки роботи за травень 2021 року

Впродовж травня 2021 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили про підозру 11 особам, стосовно двох осіб направили обвинувальні акти до суду, стосовно однієї особи набрав законної сили обвинувальний вирок суду.

Зокрема, трьом особам повідомили про підозру у кримінальному провадженні щодо завдання 103 млн грн збитків «Укрзалізниці» при закупівлі дизпалива. Йдеться про:

  • керівника філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» — ч.2 ст.364 КК України;
  • начальника управління обліку нафтопродуктів та складського господарства «ЦЗВ» — ч.2 ст.364 КК України;
  • особу, яка керувала діяльністю ТОВ (організатор корупційних схем) — ч.3 та ч.5 ст.27, ч.2 ст.364 КК України.

Ще сімом особам повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем при видачі стабілізаційного кредиту у 1,2 млрд грн ПАТ «ВіЕйБі Банк» (ч.2 ст.364 КК України). Таким чином кількість підозрюваних у цьому кримінальному провадженні зросла до 17 осіб. Більшість підозрюваних — чинні на момент вчинення злочину посадовці Національного банку України.

Рідний брат колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проєктами підозрюється у створенні злочинної організації та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом (ч.1 ст.255, ч.3 ст.27 ч.4 ст.28 ч.3 ст.209 КК України). Він є другим близьким родичем ексголови «Держінвестпроекту», що задіяний в корупційній схемі з заволодіння коштами, виділеними на реалізацію національних проєктів.

Також у травні детективи НАБУ за процесуального керівництва САП завершили розслідування дій підозрюваної експерта, на підставі недостовірного висновку якої суд відмовив у визнанні права власності на частину нафтопродуктопроводів «Самара – Західний напрямок» за державою. Особі відкрили матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.