НАБУ та САП скерували до ВАКС перший обвинувальний акт — стосовно експосадовця Інституту титану

Розслідування факту завдання 1,258 млн дол США збитків ДП «Державний науково-дослідний та проектний інститут титану» закінчено. 4 вересня 2019 року прокурори САП скерували до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно колишнього першого заступника генерального директора підприємства.

Обвинуваченому інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем»).

Як встановило слідство, колишній посадовець за пособництва інших осіб, зловживаючи своїм службовим становищем, впродовж 2012-2013 років забезпечив перерахування Інститутом титану на рахунки компанії офшорної юрисдикції (Британські Віргінські острови) 1,258 млн дол США за роботи та послуги, які насправді компанія не надавала. Такими діями інтересам держави завдано збитків в особливо великому розмірі.

Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснювали з листопада 2017 року по серпень 2019 року.

19 липня 2019 року експершому заступнику генерального директора Інституту титану повідомили про підозру.

20 липня 2019 року Солом’янський районний суд м.Києва обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

29 серпня НАБУ та САП відкрили підозрюваному та стороні його захисту матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.