НАБУ та САП запобігли спробі підкупу представників антикорупційних органів

11 листопада 2022 року НАБУ та САП викрили двох осіб, які підбурювали обвинуваченого у справі, що наразі слухається у Вищому антикорупційному суді, надати неправомірну вигоду для нібито подальшого підкупу прокурора САП, аби той зголосився укласти угоду з обвинуваченим. 

Осіб затримали одразу після одержання чергового траншу у 50 тис. дол. США, за підозрою у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч. 4 ст. 27, ч.3 ст. 369, ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що пропозиція про «позитивне» рішення у справі за підозрою, а згодом і за обвинуваченням у спробі підкупу керівників НАБУ і САП, його учаснику надійшла у 2020 році. Відтоді ініціатори «вирішення питання» на користь учасника підкупу змінювали ціну та хизувалися зв’язками у НАБУ, САП та ВАКС, які мали переконати пристати на їхню пропозицію. В решті-решт, ціна дійшла до понад 1,8 млн дол. США. Під час передачі 50 тис. дол. США їх викрили «на гарячому». 

Розслідування злочину розпочато за заявою обвинуваченого.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.