НАБУ виграло позов про визнання недійсним договору із поставки вугілля за заниженою на 24 млн грн ціною

Договір, за яким державне підприємство «Вугільна компанія «Краснолиманська» (далі — ДП «ВК «Краснолиманська») поставила понад 65 тис. тонн вугілля комерційній компанії «Торгівельний Дім-ресурс» за заниженою ціною, визнано недійсним. Таке рішення 10 грудня 2018 року ухвалив Східний апеляційний господарський суд за позовом Національного антикорупційного бюро України.

Відповідна угода є предметом досудового розслідування детективів Національного бюро. В межах кримінального провадження досліджується законність підстав постачання ДП «ВК «Краснолиманська» впродовж 2015 року 65 128 тонн вугілля марки Г (0-100) компанії «Торгівельний Дім-ресурс» за ціною, яка виявилась майже на третину нижчою від ринкової на той момент. Як з’ясувало слідство, ТОВ «Торгівельний Дім-ресурс» поставило це ж вугілля, але вже за ринковою ціною, ПАТ «Центренерго» (78,289% акцій належать державі).

Наявність посередника в схемі постачання вугілля між двома об’єктами державної форми власності була протиправною та коштувала інтересам держави, за версією слідства, 24 млн грн. Це — сума, яку недоотримало ДП «ВК «Краснолиманська» через продаж понад 65 тис. тонн вугілля за заниженою ціною.

У травні 2018 року на підставі матеріалів досудового розслідування Національне бюро подало позов про визнання недійсним згаданого договору між ДП «ВК «Краснолиманська» та ТОВ «Торгівельний Дім-ресурс».

У липні цього ж року Господарський суд Харківської області НАБУ у задоволенні позову відмовив.

Натомість Східний апеляційний господарський суд не тільки відхилив це рішення, а й ухвалив нове, яким задовольнив позов НАБУ та визнав недійсним договір поставки вугілля, укладений між ДП «ВК «Краснолиманська» та ТОВ «Торгівельний Дім-ресурс». Це рішення вже набуло законної сили.